Wynagrodzenie pośrednika, za co płacisz pośrednikowi?

Za co pośrednik dostaje wynagrodzenie?Wiedza
Agenci nieruchomości mają zawsze aktualną wiedzę dotyczącą często zmieniającego się prawa w obrocie nieruchomościami. Rynek lokalny, na którym pracuje agent, to jego specjalność. Zna trendy na rynku nieruchomości, a także ceny transakcyjne różnych nieruchomości oraz preferencje kupujących.
 
Doświadczenie na rynku nieruchomości
Doświadczenie i wiedza zdobyta podczas dziesiątek transakcji  jest pomocna nawet przy najbardziej skomplikowanym stanie prawnym. W ciągu całego swojego życia zazwyczaj sprzedajemy lub kupkujemy jedną może dwie nieruchomości, pośrednik więcej transakcji ma w ciągu jednego miesiąca. W związku z czym jego doświadczenie jest nieocenione i bezcenne. Dzięki doświadczeniu pośrednik ma wiele rozwiązań na każdą sytuację ponieważ już się z nimi zetknął wielokrotnie.

Wizyty w urzędach, sądach i innych instytucjach
Pośrednik określając możliwości sprzedaży nieruchomości swojego klienta musi zweryfikować stan prawny i techniczny nieruchomości. Dzięki swojej biegłości pośrednik szybciej i łatwiej, bez większych problemów pozyska niezbędne dokumenty, oraz dotrze do ważnych informacji. Dzięki czemu prostowanie skomplikowanych stanów prawnych nie stanowi dla niego większego problemu. Dzięki doświadczeniu w sprzedaży i dostępowi do cen transakcyjnych pośrednik wie za ile i w jakim czasie można sprzedać nieruchomość.

Homestaging, zdjęcia oraz wirtualny spacer
Dzięki nowoczesnym narzędziom i unikatowym umiejętnością pośrednik wie jak podnieść wartość nieruchomości i zaprezentować ja na miarę XXI wieku zgodnie z oczekiwaniami kupujących.

Promocja oraz Dni Otwarte
Doświadczony pośrednik wie jak przygotować ofertę, aby przyciągnąć maksymalną ilość klientów w stosunkowo krótkim czasie, aby uzyskać najwyższą cenę. Służą temu między innymi takie wydarzenia jak Dzień Otwarty, których skuteczność chwali sobie większość naszych klientów.

Czas i informacja
Ciągła aktywność, nienormowany czas pracy, dziesiątki telefonów i maili dziennie zamieniają tę pełną wyzwań pracę w styl życia, którego celem jest jak najszybsze skojarzenie stron transakcji. Wyłuskanie z szumu informacyjnego tej właściwej osoby.


Negocjacje i finalizacja transakcji
I znowu wracamy do doświadczenia, ponieważ pośrednik negocjuje warunki transakcji kilka razy w miesiącu, kilkadziesiąt razy w roku, a wiadomo tylko trening czyni mistrza. Będzie nieoceniony przy ustaleniu takich warunków aby obie strony były zadowolone co finalnie zaowocuje wizytą u Notariusza. Po dopełnieniu wszystkich formalności, łącznie z wydaniem nieruchomości pozostaje Ci zorganizować parapetówkę.
Ale nie zapomnijmy o tym, że cała ta wiedza i doświadczenie, umiejętność załatwienia wielu problemów, zdjęcie z Ciebie stresu związanego z dyskomfortem sprzedaży, czy kupnem to odpłatne czynności. Bo wygoda, którą tak cenimy kosztuje.


Autor
Aleksandra Janczyszyn
Krzysztof Rożnowski