Czy wiesz co to jest MLS?Czym jest narzędzie MLS Nieruchomości i dlaczego Nasze biuro z niego korzysta?
  • MLS (ang. Multiple Listing System), to nowoczesny system wymiany ofert i współpracy pomiędzy agencjami nieruchomości, z całej Polski całkowicie zmieniający sposób obsługi klienta. Powstał jako platforma kooperacji dla profesjonalnych agentów, którzy szukają nowych ofert nieruchomości dla swoich Klientów. Jest to system współpracy, który zrzesza wyłącznie agencje oraz samodzielnych pośredników pracujących w modelu umów na wyłączność. Oznacza to, że z systemu MLS Nieruchomości nie mogą korzystać osoby prywatne szukające mieszkań i domów, a także osoby, które nie są aktywnymi pośrednikami.

Gdzie jest wartość dodana dla klienta poprzez uczestnictwo agencji w MLS?


Najbardziej istotne są jednak korzyści, jakie system wymiany ofert przynosi osobom posiadającym nieruchomość na sprzedaż. Zobacz, co zyskujesz:
 
  • Zachodnie standardy obsługi – system wymiany ofert MLS Nieruchomości to platforma dla certyfikowanych pośredników z doświadczeniem, którzy przechodzą wiele branżowych szkoleń i cechują się wysoką skutecznością w zakresie kupna i sprzedaży. Dzięki temu jako klient zyskujesz najlepszy standard obsługi.
  • System MLS pozwala na przedstawianie klientom wszystkich ofert na wyłączność ze wszystkich biur uczestniczących w tym systemie.
  • Korzyści, które płyną z MLS-u to podpisywanie umowy tylko z jednym pośrednikiem co zmniejsza ryzyko zapłacenia podwójnego wynagrodzenia a zwiększa komfort i BEZPIECZEŃSTWO dla klienta sprzedającego.
  • Oferta umieszczona w tym systemie od razu pojawi się w bazach 380 biur, a dostęp do niej będzie mieć prawie 2200 agentów z całej Polski.
  • Dzięki systemowi MLS mamy transakcje we współpracy nawet na sporą odległość.
  • W ramach MLS sprzedaliśmy już nieruchomości z nad morza kupującym z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia i odwrotnie.
  • Posiadamy w naszej ofercie nieruchomości z Zakopanego, Poznania i wielu innych miastach w całej Polsce.
Dodam tylko, że nasze biuro jako jedyne w regionie jest w tym systemie.

Ponadto system wymian ofert taki jak MLS Nieruchomości kształtuje wysokie standardy etyczne, co podnosi profesjonalizm pracy zrzeszonych w jego ramach agencji nieruchomości. Dlatego uważam, że jest to narzędzie, które już wkrótce  odmieni rynek kupna i sprzedaży nieruchomości w Polsce, na czym skorzystają wszystkie strony transakcji.

Autor
Aleksandra Janczyszyn