Chciałbyś ładnie mieszkać? Gdzie szukać INSPIRACJI na wnętrze...

Chciałbyś ładnie mieszkać? więc gdzie szukać INSPIRACJI?

 

Każdy, kto choć raz urządzał swoje mieszkanie wie, że jest to przyjemne, chodź nie łatwe zadanie, sam wybór odpowiednich mebli, czy kolorów ścian to za mało by nadać wnętrzom klimat. Niezwykle ważny jest bowiem wybór dekoracji i dodatków, które sprawią, że nasze mieszkanie będzie miało indywidualny charakter.

Prawdopodobnie osoby ponadprzeciętnie kreatywne i wyróżniające się naturą artystyczną, nie muszą opierać się na żadnych źródłach podczas urządzania wnętrz. Jednak większość osób kupujących nowe mieszkanie ma problem wyborem farb, mebli i dodatków.  I właśnie tu z pomocą wkracza szereg różnych  możliwości na to ,by zainspirować Swoje ,,Ja " wnętrzarskie.

Magia Internetu
Zdecydowanie jest to największa kopalnia inspiracji. Portale wnętrzarskie, Blogi ,Instagram i Pinterest to szereg porad i pięknych zdjęć w których każdy znajdzie styl który go urzeknie. Fenomen Internetu polega na tym, że dostarcza nie tylko masy cudownych inspiracji, ale również edukuje i podsuwa pomysły z zakresu domowego DIY.

Papierowe wskazówki
Czasopisma i katalogi o wnętrzach, niegdyś bardzo popularne, dziś można do tego dorzucić jeszcze ulotki wielkopowierzchniowych marketów budowlanych czy katalogi  salonów meblowych. Sklepy chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów dbają o to, by prezentować swój asortyment w naprawdę ciekawy i niecodzienny sposób. Dzięki temu w gazetkach reklamowych znajdziemy nie tylko pojedyncze zdjęcia produktów, ale również gotowe aranżacje z ich wykorzystaniem. 

Showroomy
Świetnym pomysłem na podpatrzenie tego jak można zaaranżować ciekawie wnętrze są dostępne w tej chwili  showroomy wnętrzarskie oraz boksy w sklepach meblowych, w których  zaaranżowane przez specjalistów poszczególne pokoje pokazują nam nowości z zakresu wykończeniowego doboru kolorystyki, mebli i dodatków. Dzięki takim gotowym , funkcjonalnie urządzonym pomieszczeniom, jesteśmy w stanie odwzorować je we własnych domach.

To, co wokół Nas
Inspiracją może być tu przede wszystkim natura, która ma pod tym względem do zaoferowania chyba jak najwięcej, ale i metropolia w przypadku klimatów urbanistycznych czy dom babci, gdy podoba nam się styl rustykalny. Wyjście do kawiarni czy wizyta  np. w banku sprawi ze wpaść w oko może świetny pomysł do wykorzystania w swoim wnętrzu. Możliwości jest wiele wystarczy mieć,, oczy szeroko otwarte"

Wiec polecam odkryć w sobie projektanta i do dzieła :)


Autor
Magdalena Potocznik