Co warto wiedzieć o wyłączności...

   
Co warto wiedzieć o wyłączności….

Nie masz pojęcia czym jest umowa na wyłączność? Czy może jesteś już na początku procesu sprzedaży swojej nieruchomości i poszukujesz dobrego pośrednika? A może masz już pewne doświadczenia ze sprzedażą domu, mieszkania, działki i szukasz pomocy, bo wcześniejsze działania niestety nie przyniosły żadnego efektu? Bez względu na to na jakim etapie sprzedaży jesteś, warto byś dowiedział się, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o podpisaniu umowy na wyłączność.

Prawdopodobnie słyszałeś już o umowie na wyłączność , ponieważ jest ona obecnie stosowana przez wielu pośredników. Jest to umowa między agencją nieruchomości a Tobą, w której decydujesz się na współpracę z jednym pośrednikiem, który będzie reprezentował Twoje interesy przy sprzedaży Twojej nieruchomości.  
Na pierwszy rzut oka może się to wydawać ryzykowne, ale z pewnością ma wiele zalet.  Zawierając umowę na wyłączność powinieneś mieć  100% pewność, że pośrednik, któremu zamierzasz zaufać, doskonale zna rynek nieruchomości oraz preferencje jakie mają kupujący. Ekspert, którego wybrałeś będzie potrafił sprawić, że nieruchomość zostanie odpowiednio przygotowana, zostanie dla niej przygotowany indywidualny plan marketingowy i na pewno wykorzysta  on wszystkie środki marketingowe, aby zaprezentować jej potencjał co sprawi, że zaprezentuje Twoją nieruchomość potencjalnym klientom w najbardziej  skuteczny sposób, a do tego sprzedana po możliwie najwyższej cenie. Podpisanie umowy na wyłączność prowadzi do znacznie szybszej sprzedaży nieruchomości, dzięki możliwości zaangażowania przez agenta większej ilości czasu i środków.

 Umowę na wyłączność podpisujesz tylko z jednym agentem, a on współpracuje z agentami w twoim mieście, regionie, kraju i zagranicą. W ten sposób możesz korzystać z zalet wyłącznej umowy bez `zamykania drzwi` innym agencjom nieruchomości. Dlatego tak ważne jest, by była to właściwa osoba na właściwym miejscu. Ścieżka sprzedaży domu, mieszkania, działki jest już długa i posiadanie tylko jednej osoby, która się tym zajmie usprawni cały proces, a co najważniejsze, będziesz mieć tylko jedną umowę i mniej formalności.. Umowa na wyłączność chroni Cię też przed zapłatą podwójnego, a może nawet potrójnego wynagrodzenia co zdarza się przy umowach zwykłych.
 

Reasumując to co zyskujesz podpisując umowę na wyłączność to przede wszystkim:

  • Znajomość rynku, cen transakcyjnych
  • Kompetencje, które pozwalają dokładnie zweryfikować stan prawny nieruchomości co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji,
  • rzetelna wiedza na temat rynku,
  • doświadczenie podparte przeprowadzonymi transakcjami i rekomendacjami
  • wiedzę jak należy dobrze przygotować nieruchomość do sprzedaży,
  • narzędzia, które wspomagają  proces sprzedaży,
  • kanały sprzedaży, współpraca z innymi pośrednikami, marketing internetowy
  • dyskrecję często przecież sytuację przy sprzedaży nieruchomości są trudne,
  • oszczędność Twojego czasu nie musisz odbierać telefonów z pytaniami od potencjalnych klientów co zabiera Ci dużo czasu w ciągu dnia,
  • wsparcie w całym procesie sprzedaży, poprzez podpisanie umowy pośrednictwa na wyłączność, poprzez negocjację, aby sprzedać Twoją nieruchomość po jak najwyżej możliwie cenie,
Podpisując umowę na wyłączność zwróć uwagę przed wszystkim na pośrednika z którym będziesz współpracował. Na jego zaangażowanie, doświadczenie, narzędzia jakimi dysponuje ( filmy, wirtualne, spacery, open house, zdjęcia czy home staging) oraz czy posiada plan sprzedaży na Twoją nieruchomość. Mądry, a przede wszystkim przemyślany wybór odpowiedniego pośrednika jest przecież gwarancją końcowego sukcesu. Więc nie spiesz się i zdecyduj sam co dla Ciebie jest korzystniejsze, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, porozmawiaj z agentem nieruchomości. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i doradzić w najlepszy sposób. Nie wahaj się z nami skontaktować!!!

Autor
Aleksandra Janczyszyn
Anna Rożnowska

Opinie naszych klientów

Należymy do:

Copyrights © INDAHOUSE.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.